مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو دقیقاً مانند کاشت مو یک عمل جراحی دائمی است که در آن مو از محل اهدا کننده گرفته می شود و به ناحیه ابرو پیوند داده می شود. یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر برای پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. پس از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا ۴ ساعت طول می کشد.

مراحل کاشت ابرو

مدل کاشت ابرو :

در مراحل کاشت ابرو هم مانند روش های دیگر خودتان می توانید مدل ابروی خود را به دلخواه انتخاب کنید. پزشکان متخصص زیبایی معمولا قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی یک جلسه مشاوره برای فرد تحت درمان می گذارند. در این جلسه در ابتدا پزشک بررسی های لازم را بر روی چهره و ابرو شما انجام می دهد. پزشک متخصص مدل ابرویی که متناسب با چهره و فرم شما است را به شما برای انتخاب بهتر فرم دلخواه شما برای انجام کاشت ابرو طبق فرم دلخواه شما پیشنهاد می دهد.


مراحل کاشت ابرو طبیعی :

مراحل کاشت ابرو طبیعی :

همانطور که میدانید برای انجام کاشت ابرو همانند کاشت مو روشهای بسیاری وجود دارد. نکته قابل توجه این است که روشهای رایج و سنتی با توجه به محدود بودن در امر برداشت و انجام کار توسط تکنسینهای تجربی هیچگاه نتوانسته اند روشی ایمن و باکیفیت برای فرد باشد. روش های سنتی توأم با جراحیهای طولانی مدت، درد، خونریزی، به جا ماندن اسکار ، زخم، جوشگاه و درنتیجه شاهد خواب و زاویه طبیعی ابروها نمیباشیم. کاشت ابرو با تکنیک های SUT و FUE بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت ابرو می باشد. در این روش می توان ابروها را کاملا طبیعی بدون جراحی، درد، خونریزی در یک جلسه پیوند زد. مهمترین مزیت این تکنیک این است که نیازی به کوتاه کردن موهای سر نمی باشد.

مراحل کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو :

  • کاشت با روش FUE :

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به حداکثر تراکم ابرو اغلب لازم است که این روش را تکرار کنید. از آنجایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می‌شوند، هنگامی که رشد می‌کنند، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. بر خلاف مو در سر، که عمدتا در همان جهت رشد می‌کند، ابروها، در ناحیه بسیار کوچکتر، در چندین جهات مختلف رشد می‌کنند. موی سر معمولا در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. مرحله anagen (مرحله رشد)، که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

  • کاشت با روش FUT

در این روش اغلب از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می‌شود.  مراحل کاشت ابرو می‌تواند به کمک همان متدهای کاشت مو انجام گیرد.  جراحان متبحر، قادر به انجام این روش دقیق هستند. هنگام کاشت موی ابرو، تنها واحدهای فولیکولی مورداستفاده، واحدهای متشکل از یک تار مو هستند. مهم‌ترین تفاوتی که بین روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است. برای برداشت مو به روش FUT از ناحیه‌ی پشت سر و ناحیه پشت گوش استفاده می‌شود. این دو بخش، دارای موهایی هستند که به علت مشکلات ژنتیکی دچار آسیب نمی‌شوند و ریزش ندارند. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر استریل و یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ی بانک مو علامت‌گذاری می‌شود.

  • کاشت به روش sut 

این روش رشد طبیعی ابرو ها را به همراه دارد. این روش نیاز به متخصصی ماهر دارد که بهترین اجرا را برای افراد به همراه داشته باشد. برای اجرای کاشت ابرو به روش sut  نیاز به جلسه مشاوره می باشد. کاشت ابرو به روش sut ، تنها در یک جلسه و با کمترین زمان ممکن برای عزیزان اجرا میگردد. ابتدا محل برداشت موهای شخص بی حسی موضعی میگردد که معمولا برداشت از پشت گوش شخص صورت میگیرد. در صورت نبود تراکم موی کافی نیز در این روش امکان برداشت مو ها از دیگر نقاط بدن نیز امکان پذیر است که با بی حسی موضعی سر شده و  سپس برداشت صورت میگیرد. پس از برداشت نیز فولیکول ها به صورت  تکی جدا خواهند شد و بدون آسیب با توجه به نیاز ظاهری فرد بر روی ابرو ها بر خط کشت ابروی طراحی شده  کاشته می شوند. کاشت ابرو نیز با بی حسی موضعی امکان پذیر بوده تا فرد هیچگونه درد را احساس نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید