اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی کدام مناسب شماست

در مقاله قبلی در مورد معایب تزریق ژل باهم صحبت کرده ایم امروز میخواهیم در مورد بین اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی کدامیک را انتخاب می کنید؟ اگر می خواهید درباره مزایا و معایب هر یک بیشتر بدانید با ما باشید. 

دلایل اصلی اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی

آیا می خواهید بدانید کدام یک از این دو  برای شما مناسب تر است. پس بهتر است با انواع مشکلاتی که برای این عضو حیاتی بدن رخ می دهد آشنا شوید. مشکلات بینی را میتوان به 9 گروه تقسیم کرد.

  1. نا متقارن بودن بینی: این مورد هنگامی رخ می دهد که بینی فرد به طور مادرزادی یا در فرایند رشد، با انحراف رشد کرده باشد.
  2. قوز یا گودی زیاد در پل بینی: به وجود قوز روی پل بینی گفته می شود.
  3. پهنی یا باریکی بیش از حد بینی: برای زیبا دیده شدن چهره، هر یک از اجزای صورت باید از اندازه های نرمال پیروی کنند.
  4. نوک بینی عقابی، گوشتی یا قلابی شکل: اصلاح فرم بینی با فیلر، نتایج خوبی برای این گروه به ارمغان می آورد.
  5. مشکل در موقعیت سوراخ بینی و عرض پل: سوراخ های بینی ناهماهنگ یا نمایان (به اصطلاح، خوکی) در این دسته قرار می گیرند. همچنین عرض کم یا پهنای زیاد پل بینی می تواند با ایجاد عدم توازن در چهره، از زیبایی فرد بکاهد.
  6. سوراخ بینی گشاد و بزرگ: سوراخ های بزرگ باعث بزرگتر دیده شدن بینی می شوند.
  7. افتادگی نوک بینی : هنگامی که زاویه بین لب بالا و پایین بینی از 90 درجه کمتر باشد افتادگی بینی رخ داده است.
  8. ناهنجاری های ناشی از تروما و سانحه: آسیب دیدگی بینی پس از سوانح و ضربه خوردن در این دسته قرار می گیرند. اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی آسیب دیده می تواند ظاهری بهتر از حالت طبیعی به آن بدهد.
  9. مشکلات مسیر تنفسی بینی: التهاب و ورم ناشی از گرفتگی مجاری تنفسی بینی باعث نامتوازن دیده شدن چهره می شود.
نمای از بینی و معرفی قسمت های آن

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی با تشخیص پزشک انتخاب خواهد شد. این دو فعالیت کاملا متفاوت بوده و هزینه و زمان بیشتری را مصرف خواهد کرد. این روش زیباسازی در مواردی که فرد به دنبال یک تغییر دائمی در چهره است به کار می رود. بر خلاف اصلاح فرم بینی با فیلر که یک روش موقتی یک تا دو ساله است، تغییرات ناشی از جراحی بینی، مادام العمر هستند.

اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی برای هر فرد با توجه به شرایط خاص او انجام می شود. افرادی که به دستور پزشک معالج برای رفع مشکلات تنفسی به بیمارستان ارجاع داده می شوند، اغلب نیاز به بیهوشی دارند. در حالیکه در اصلاح فرم بینی سرپایی و یا با فیلر، میتوان با بی حسی موضعی کار را در کلینیک انجام داد. برای کسانی که از مشکل ورم بینی ناشی از انحراف شاخک های داخلی رنج می برند جراحی بینی به روش توربینوپلاستی انجام می گیرد. در توربینوپلاستی بخش کوچکی از شاخک ملتهب، با استفاده از دستگاه RF  (امواج رادیویی با فرکانس بالا) سوزانده می شود.

برای کسانی که به انحراف خفیف تا متوسط تیغه بینی یا اطراف آن مبتلا هستند. از جراحی بینی به روش سپتوپلاستی استفاده می شود. در سپتوپلاستی، عمل برداشتن و اصلاح تیغه بینی کج شده تحت بیهوشی عمومی و به صورت سرپایی انجام می‌شود. زمانی که انحراف تیغه بینی پیچیده یا مربوط به دریچه بینی است و برای نوک بینی فرد به پیوند غضروف نیاز داریم. یا در مواردی که برای تنفس مناسب نیاز به جراحی زیبایی بینی باشد از روش رینو سپتوپلاستی برای انجام این فعالیت استفاده می شود.

نمونه اصلاح فرم بینی انجام شده در کلینیک آیتک

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از روش های اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی که به دلیل کم تهاجمی بودن آن، طرفداران زیادی پیدا کرده تزریق فیلر است. زمانی که بتوان فضای خالی ناشی از انحراف تیغه بینی را با فیلر پر کرد از این روش استفاده می کنیم. همچنین برای زاویه‌ای شدن بینی های عروسکی از فیلر استفاده می‌شود. فیلر یکی از مواد پرکننده تزریقی از قبیل: رستیلن، هیدروکسی اپتات یا اسید هیالورونیک است. ماده بوتاکس را نیز میتوان با فیلر به کار برد.  

برای اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی باریک، ابتدا ماده فیلر را در مناطق گود ناشی از انحراف تیغه تزریق می کنند. سپس پزشک با استفاده از دست، فیلر را به طور مساوی در دو طرف تیغه پخش میکند. برای زاویه ای شدن بینی گود رفته، پس از تزریق فیلر، دو طرف تیغه را ماساژ می دهند تا فیلر روی فرورفتگی تثبیت شود. مواد تزریق شده در محل مورد نظر، حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال دوام خواهد داشت.

اصلاح فرم بینی یا جراحی بینی نامتقارن، مبتلا به انحراف تیغه شدید و قوز بزرگ با فیلر امکان پذیر نیست. اصلاح فرم بینی با فیلر یک عمل سرپایی است که در کلینیک و با بی حسی موضعی انجام می‌شود. به دلیل روان بودن مایع فیلر از سرنگ حاوی ماده پر کننده با سوزن نازک استفاده می شود. به این ترتیب جای تزریق باقی نخواهد ماند. استفاده همزمان از بوتاکس ماندگاری فیلر را روی بینی بیشتر می کند.

نمونه اصلاح فرم بینی در کلینیک آیتک

مقایسه هزینه جراحی بینی و صلاح با فیلر

هزینه اصلاح فرم بینی در مقایسه با انواع روشهای جراحی زیبایی بینی بسیار مقرون به صرفه تر است. ضمن اینکه این روش کم تهاجمی است و مراقبتهای پیش از عمل و پس از عمل کمتری دارد. در این روش دوران نقاهت کمتر از یک هفته است و هزینه ای بابت پانسمان یا مراقبت های ویژه ندارد. در مقایسه با هزینه بالای جراحی بینی و مراقبت های طولانی و گران قیمت آن، هزینه اصلاح فرم بینی به مراتب کمتر است.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید از طریق فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید و همچنین می توانید صفحه اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید تا از آخرین جشنواره ها و تخفیفات ما با خبر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید