کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی چیست و به چه صورت انجام می گیرد؟

در فرآیند کاشت ابرو طبیعی پیوند موی شما به ناحیه ی ابرو انجام می شود. این عمل در دسته عمل زیبایی قرار می گیرد. هدف از کاشت ابرو چیست؟ انجام این عمل عوارض کمتری دارد و شما با کاشت ابرو طبیعی همچنین زیبایی طبیعی تری خواهید داشت.

کاشت ابرو تضمینی

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو تضمینی

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو تضمینی

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو تضمینی

کاشت ابرو طبیعی

جلسه مشاوره کاشت ابرو در ایران چگونه است؟
متخصص کاشت ابرو طبیعی و کاشت مو در ایران در ابتدا اقدام به پیگیری سوابق پزشکی شما خواهد کرد و در ادامه با انجام معاینات لازم از ابرو و موی شما سوالاتی را خواهد پرسید! سوالاتی در مورد داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید یا اخیرا مصرف کرده‌ اید و همچنین هر گونه جراحی که انجام داده‌اید به پزشک خود اطلاع دهید. بسیار مهم است که اگر به یک دارو حساسیت دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

برای تعیین بهترین گزینه های درمانی و شرایط لازم برای کاشت ابرو طبیعی با موهای طبیعی، نواحی از پوست سر شما برای تعیین کیفیت، تراکم و بافت مو و همچنین تعداد گرافت های مورد نیاز برای نتایج بهینه مورد بررسی قرار می گیرد.

در طول مشاوره، متخصص کاشت ابرو طبیعی به شما مشاوره ای خواهد داد تا عمل شما هر آنچه بیشتر به نظر شما نزدیک و مورد پسند باشد. علاوه بر این، سابقه علت ریزش ابروی شما در طی سالیان مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین می توانید عکس های قبل و بعد از بیماران پزشک خود را مشاهده کنید.

با ما در ارتباط باشید

شماره تلفن کلینیک

شماره تلفن مشاور تخصصی کاشت ابرو

3212 900 0903

کاشت ابرو طبیعی در ایران چه مراحلی دارد؟
ابتدا طرح جدید ابرو با توجه به سلیقه مشتری تعیین می شود. برای کاشت ابرو، گرافت مو از پشت سر و بالای گوش شما گرفته می شود. جراح نه تنها مو، بلکه فولیکول های مو را نیز انتقال می دهد. این تضمین می کند که پس از ریزش موی انتقال یافته اولیه، موهای جدید می توانند در ناحیه ابروهای شما رشد کنند.

در محفظه کاشت، موها توسط فولیکول مو زیر میکروسکوپ جدا شده و به محل کاشت ابرو منتقل می شوند. مراحل کاشت ابرو بسته به نوع روش کاشت و حجم و تراکم ابرو بین 3 تا 5 ساعت متغیر است.

مراحل کاشت ابرو دقیقاً مانند کاشت مو یک عمل جراحی دائمی است که در آن مو از محل اهدا کننده گرفته می شود و به ناحیه ابرو پیوند داده می شود. یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر برای پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. پس از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا ۴ ساعت طول می کشد.

مراحل کاشت ابرو

مدل کاشت ابرو :

در مراحل کاشت ابرو هم مانند روش های دیگر خودتان می توانید مدل ابروی خود را به دلخواه انتخاب کنید. پزشکان متخصص زیبایی معمولا قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی یک جلسه مشاوره برای فرد تحت درمان می گذارند. در این جلسه در ابتدا پزشک بررسی های لازم را بر روی چهره و ابرو شما انجام می دهد. پزشک متخصص مدل ابرویی که متناسب با چهره و فرم شما است را به شما برای انتخاب بهتر فرم دلخواه شما برای انجام کاشت ابرو طبق فرم دلخواه شما پیشنهاد می دهد.


مراحل کاشت ابرو طبیعی :

مراحل کاشت ابرو طبیعی :

همانطور که میدانید برای انجام کاشت ابرو همانند کاشت مو روشهای بسیاری وجود دارد. نکته قابل توجه این است که روشهای رایج و سنتی با توجه به محدود بودن در امر برداشت و انجام کار توسط تکنسینهای تجربی هیچگاه نتوانسته اند روشی ایمن و باکیفیت برای فرد باشد. روش های سنتی توأم با جراحیهای طولانی مدت، درد، خونریزی، به جا ماندن اسکار ، زخم، جوشگاه و درنتیجه شاهد خواب و زاویه طبیعی ابروها نمیباشیم. کاشت ابرو با تکنیک های SUT و FUE بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت ابرو می باشد. در این روش می توان ابروها را کاملا طبیعی بدون جراحی، درد، خونریزی در یک جلسه پیوند زد. مهمترین مزیت این تکنیک این است که نیازی به کوتاه کردن موهای سر نمی باشد.

مراحل کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو :

 • کاشت با روش FUE :

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به حداکثر تراکم ابرو اغلب لازم است که این روش را تکرار کنید. از آنجایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می‌شوند، هنگامی که رشد می‌کنند، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. بر خلاف مو در سر، که عمدتا در همان جهت رشد می‌کند، ابروها، در ناحیه بسیار کوچکتر، در چندین جهات مختلف رشد می‌کنند. موی سر معمولا در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. مرحله anagen (مرحله رشد)، که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

 • کاشت با روش FUT

در این روش اغلب از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می‌شود.  مراحل کاشت ابرو می‌تواند به کمک همان متدهای کاشت مو انجام گیرد.  جراحان متبحر، قادر به انجام این روش دقیق هستند. هنگام کاشت موی ابرو، تنها واحدهای فولیکولی مورداستفاده، واحدهای متشکل از یک تار مو هستند. مهم‌ترین تفاوتی که بین روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است. برای برداشت مو به روش FUT از ناحیه‌ی پشت سر و ناحیه پشت گوش استفاده می‌شود. این دو بخش، دارای موهایی هستند که به علت مشکلات ژنتیکی دچار آسیب نمی‌شوند و ریزش ندارند. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر استریل و یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ی بانک مو علامت‌گذاری می‌شود.

 • کاشت به روش sut 

این روش رشد طبیعی ابرو ها را به همراه دارد. این روش نیاز به متخصصی ماهر دارد که بهترین اجرا را برای افراد به همراه داشته باشد. برای اجرای کاشت ابرو به روش sut  نیاز به جلسه مشاوره می باشد. کاشت ابرو به روش sut ، تنها در یک جلسه و با کمترین زمان ممکن برای عزیزان اجرا میگردد. ابتدا محل برداشت موهای شخص بی حسی موضعی میگردد که معمولا برداشت از پشت گوش شخص صورت میگیرد. در صورت نبود تراکم موی کافی نیز در این روش امکان برداشت مو ها از دیگر نقاط بدن نیز امکان پذیر است که با بی حسی موضعی سر شده و  سپس برداشت صورت میگیرد. پس از برداشت نیز فولیکول ها به صورت  تکی جدا خواهند شد و بدون آسیب با توجه به نیاز ظاهری فرد بر روی ابرو ها بر خط کشت ابروی طراحی شده  کاشته می شوند. کاشت ابرو نیز با بی حسی موضعی امکان پذیر بوده تا فرد هیچگونه درد را احساس نکند.

فرم مشاوره

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو هستند؟
اگر شما هم از ظاهر ابروهای خود ناراضی هستید و دوست دارید ابروهای پرپشت و طبیعی داشته باشید، این سوال برای شما پیش می آید که آیا کاشت ابرو برای من مناسب است؟

کاشت ابرو خیلی محدود نیست و به طور کلی افراد زیر می توانند کاشت ابرو انجام دهند:

 • هم خانم ها و هم آقایان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • افرادی که ابروهایشان به طور طبیعی نازک است.
 • ریزش موی ابرو به دلیل برداشتن بیش از حد یا جای زخم
 • افرادی که ریزش مو دارند نباید به دلیل شرایط پزشکی باشد.
 • افرادی که اهداف و انتظارات واقع بینانه دارند.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا
 • کسانیکه به تریکوتیلومانیا
 • افرادی که مبتلا به اختلالات خونریزی
 • افراد با سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

بهترین روش کاشت ابرو طبیعی در ایران چیست؟

به طور کلی مراحل کاشت ابرو به دو روش FIT و FUT انجام می شود. هر روش در زیر توضیح داده خواهد شد:

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو FUT نسبت به سایر روش های کاشت ابرو موثرتر است. به طور کلی کاشت ابرو به روش FUT بهتر و استانداردتر است. کاشت ابرو به روش FUT طبیعی تر، تراکم مو بیشتر و خواب بهتر مو دارد. در این روش تارهای موی بلند انتخاب می شوند. پس از پایان کاشت مو، فولیکول‌ های مو دارای تارهای بلندی هستند که شبیه ابروهای اصلی و نهایی فرد است.

کاشت ابرو به روش FUE (FIT)

کاشت مو FUE به این صورت است که واحدهای فولیکول مو یکی یکی از پشت سر برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. استخراج واحد فولیکولی یا FUE دوره نقاهت ندارد و بر خلاف روش FUT، اسکار خطی ندارد

کاشت ابرو با لیزر

روشی جدید برای کاشت ابرو می باشد. در این روش به جای استفاده از ابزار دستی از لیزر استفاده می شود. در این روش فولیکول های مو توسط لیزر از پشت سر برداشته شده و پس از انجماد برای کاشت در ناحیه ابرو آماده می شود.

هزینه کاشت ابرو در ایران چقدر است؟

کاشت ابرو یک عمل غیر پزشکی و صرفاً زیبایی محسوب می شود. یعنی تحت پوشش بیمه درمانی نیست. کاشت ابرو مانند سایر روش های زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرد.

قیمت دقیق کاشت ابرو بر اساس نیازهای فردی شما، تخصص و تجربه پزشک و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​​این روش در بهترین کلینیک های تخصصی کاشت ابرو ممکن است از 700 دلار تا 1000 دلار هزینه داشته باشد که البته بستگی به روش کاشت ابرو FUT یا FIT دارد.

همچنین مهم است که از هزینه های بالقوه خارج از کاشت مو اولیه آگاه باشید. به عنوان مثال، اگر می خواهید بعد از مرحله بهبودی به کاشت اضافی بپردازید، باید هزینه این موارد را به هزینه های اولیه خود اضافه کنید.

این سوالات را قبل از گرفتن وقت کاشت ابرو بپرسید :

قبل از کاشت در ایران چه اقداماتی لازم است؟

بر اساس میزان سن و سلامت عمومی فرد، ممکن است برخی آزمایشات قبل از انجام عمل مورد نیاز باشد. اگر سیگاری هستید، پزشک کاشت ابرو به شما توصیه می کند که هم قبل از عمل و هم در طول دوره نقاهت سیگار را ترک کنید. زیرا سیگار باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می توانم پیشرفت کنم.

با ترک سیگار بهبودی شما سریعتر و نتایج کاشت ابرو بهتر می شود. همچنین قبل و بعد از جراحی باید از مصرف برخی داروها خودداری شود. مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند.

محل رفع موهای زائد کاشت ابرو کجاست؟

برای رفع موهای زائد باید مکانی را انتخاب کرد که از نظر ضخامت و زاویه خواب شباهت بیشتری به موهای ابرو داشته باشد. در کاشت ابرو طبیعی معمولا موها از پشت سر و کناره های گوش برداشته می شوند.

دوره نقاهت کاشت چقدر است؟

در چند روز اول، متوجه مقداری پوسته پوسته در اطراف ابرو خواهید شد. پوسته ها را حذف یا دستکاری نکنید. ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، ورم یا چرک در محل ایمپلنت با جراح خود تماس بگیرید.

چه مدت پس از کاشت، ظاهر ابروها نامناسب است؟

ظاهر نامناسب کاشت ابرو معمولا بسیار کم است (به طور متوسط ​​1-2 روز). کبودی و یا تورم را کمتر بر روی صورت می بینیم. البته تا 10 روز بعد از عمل شما پوسته های کوچکی در اطراف هر کاشت مو روی ابروها وجود خواهد داشت.

کاشت ابرو چه مزایایی دارد؟

کاشت ابرو برای زنان باردار و زنانی که خواهان راه حلی دائمی برای نازک شدن یا افتادگی ابرو هستند، فواید زیادی دارد

در اینجا به 7 مزیت کاشت ابرو اشاره می کنیم:

1-ابروهای متراکم
اگر ابروهای شما نازک یا افتاده است، می توانید با کاشت ابرو دوباره به حجم مطلوب ابروهای طبیعی خود برسید.

2-افزایش اعتماد به نفس
درست است که می توانید با کشیدن با مداد ظاهر ابروهای خود را بهبود بخشید. اما مداد ابرو یا روش های دیگر می تواند ابروهای شما را کاملا مصنوعی جلوه دهد. بنابراین با کاشت ابروهای طبیعی و متراکم، ابروهای زاویه دار و زیبا، عزت نفس خود را افزایش می دهید.

3-بدون نیاز به آرایش ابرو
کاشت ابرو باعث می شود تا با فرمی واقعی و همچنین طاهری خوش فرم و بدون آن که نیاز به آرایش داشته باشید در مجالس مختلف شرکت کنید. بنابراین در پول، زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.

4- راه حل دائمی
کاشت ابرو برای شما دائمی است و می توانید سال ها از داشتن ابروهای زیبا لذت ببرید.

5- جای زخم و جای سوختگی را پنهان کنید
کاشت ابرو روشی عالی برای پنهان کردن جای زخم و سوختگی اطراف ناحیه ابرو است.

6- بهبود در شکل و فرم کلی
با استفاده از کاشت ابرو، ضمن بهبود تراکم، می توان اصلاحات ظریفی را در شکل یا فرم کلی ابروها انجام داد.

7- نتایج بسیار طبیعی

نتایج روش کاشت ابرو با تراکم موی مناسب بسیار طبیعی است

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟
یک خطر بالقوه برای کات موی طبیعی این است که فولیکول های مو پس از انتقال به مکان زنده جدید زنده نمی مانند و مو رشد نمی کند. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید در آینده دوباره این کار را انجام دهید.

خطراتی درباره جراحی وجود دارد که در قسمت زیر به صورت جزئی به این خطرات اشاره کرده ایم:

 • خون ریزی بیش از حد:

برای جلوگیری از خونریزی تا دو روز پس از کاشت داروهای رقیق، کبودی و قرمزی

 • بیهوشی در محل اهدا کننده و در ناحیه ایمپلنت

این بیهوشی به دلیل داروهای بیهوشی است که پس از چند روز ناپدید می شوند

 • تورم:

با مراقبت های بعد از عمل، این تورم حداقل است

 • کبودی و قرمزی:

پس از جراحی ممکن است 3 تا 4 روز ابروها و چشم ها قرمز شوند اما پس از این مدت کاملا از بین می رود و نیاز به درمان خاصی ندارد

 • عفونت :

معمولا برای جلوگیری از احتمال عفونت آنتی بیوتیک تجویز می شود

 • جای زخم:

زخم ها معمولا پس از چند روز ناپدید می شوند

مراقبت های بعد از کاشت ابرو طبیعی چیست؟

 • یک هفته تا 10 روز بعد از کاشت ابرو طبیعی بهتر است آب را مستقیم روی صورت خود نریزید.
 • به مدت دو هفته ورزش نکنید.
 • به مدت ۶ ماه ابروها را رنگ نکنید.
 • موهایی که از پشت سر برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند در ابتدا رشد بیشتری نسبت به ابروهای معمولی دارند. بنابراین، ممکن است لازم باشد موهای خود را هر دو تا سه روز در اوایل کاشت ابرو طبیعی کوتاه کنید.
 • در چند هفته اول پس از کاشت ابرو طبیعی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. زیرا نور مستقیم خورشید می تواند به فولیکول های موی کاشته شده آسیب برساند.
 • در روزهای اولیه از وارد کردن هرگونه فشار به محل کاشت خودداری کنید.
 • از کمپرس سرد برای تسکین تورم استفاده نکنید. تا پایان دوره نقاهت صبور باشید

همچنین شما می توانید برای اطلاع از جشنواره ها و مشاهده نمونه کار های ما را در این زمینه از طریق صفحه اینستاگرام مشاهده کنید

سوالات متداول کاشت ابرو طبیعی در ایران

آیا می توانم ابروهای خود را برای کاشت ابرو طبیعی طراحی کنم؟

چرا رشد ابرو برای برخی افراد بعد از کاشت غیر طبیعی است؟

آیا کاشت ابرو طبیعی به نظر می رسد؟

53 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید