مراحل کاشت مو

 کاشت مو بهترین راهکار جهت گذر از این چالش بزرگ به نظر می رسد! اما آیا می دانید کاشت مو و مراحل کاشت مو چیست؟ برای رسیدن به پاسخ سوالاتتون با ما همراه باشید.مراحل کاشت مو در چند مرحله اساسی انجام می‌شود،مشخص کردن الگوی ریزش موی سر، تعیین بانک مو سر ، تعیین بهترین روش کاشت ، انجام عمل پیوند و مراقبت‌های قبل و بعد از آن. نظارت  جراح فوق تخصص پلاستیک، رعایت موارد بهداشتی، انجام اقدامات مراقبتی  توجه به توصیه‌های پزشک، بسیار ضروری است.

hair-transplantation-steps

مرحله اول تلوژن TELOGEN 

ریختن موها در واقع اولین مرحله بعد از کاشت مو است. هنگام پیوند فولیکول جراح موهای یک قسمت پوست سر را به قسمت طاس  منتقل می کند. ریزش مو معمولاً به دلیل استرس در هنگام خارج شدن و قرار گیری مجدد هر فولیکول است که باعث رشد موهای سالم و جدید می شود.

مرحله آناژن ANAGEN 

فولیکول ها شروع به تولید مو کرده. موهای کاشت شده با سرعت مختلف رشد می کنند، اما متوسط رشد آنها می تواند تا نیم اینچ در هر ماه باشد.  ممکن است این پروسه  2 تا 6 سال طول بکشد ولی مقطع یا مدت زمان خاصی هنوز مشخص نشده است.

مرحله کاتاژن CATAGEN 

در این مرحله رشد مو ها متوقف شده ، اما موها ریزش ندارند.این مرحله شروع فرایند رشد دوباره مو است. مدت زمان این این پروسه بین 2 الی 4 هفته می باشد.

مدت زمان استراحت فولیکول های مو بعد از مراحل کاشت مو چقدر است؟

فاز استراحت بعد از کاشت مو در هر فردی می‌تواند  متغیر نسبت به شرایط فیزیکی  باشد، در نتیجه نمیتوان قطعیتی برای مدت زمانی که موها در این فاز قرار خواهند گرفت، تعیین نمود.

مدت زمان رشد موها پس از کاشت مو 

یک روز بعد از کاشت

گرافت های پیوند شده در این مرحله در معرض آسیب قرار دارند، بنابراین مهم است که محل کاشت را از مالش، خراش یا سوزش محافظت کنید. دلیلی وجود ندارد که روز بعد از عمل به انجام کار های روزمره مشغول شوید. هرگونه قرمزی پوست ،تورم ،پوست پوست شدن پس از 5 الی 7 روز از کاشت مو کاملا بر طرف میشود.

7 تا 10 روز بعد از عمل کاشت مو

در این دوره باید به توصیه پزشک  مراقبت های گرافت های کاشته شده را درست انجام دهید. در این مرحله منطقه ی زخم رو به بهبود میرود و رو به رشد حرکت میکند و این زخم ها تا ظرف 10 روز شروع به خوب می کنند.

2 تا 3 هفته بعد از عمل کاشت مو

تقریبا دو هفته بعد از پیوند کاشت مو ،موهای پیوند شده شروع به ریزش می کنند.این زمان یک امر طبیعی در چرخه رشد مو برای ریزش موهای قدیمی است، خود ساقه مو می ریزد، اما واحدهای فولیکول کاملاً دست نخورده باقی می مانند و شروع به رشد موهای جدید می کنند.

1 تا 4 ماه بعد از عمل کاشت مو

چند ماه بعد از کاشت مو ،رویش موهای جدید وارد فاز جدیدی می شوند.در این مرحله پیوندهای جدید به عنوان رشته های ظریف در پوست سر ظاهر می شوند.

5 تا 9 ماه بعد از عمل کاشت مو

در طی این دوره  حجم قابل توجهی مو رشد کرده و در پایان این دوره موها شروع به ضخیم شدن می کنند و شما میتوانید به هر روشی که می خواهید موهای خود را کوتاه یا رنگ کنید.

9 ماه بعد از عمل کاشت مو

در این مرحله تقریبا 80 درصد رشد می کنند و حجم قابل توجهی از رویش موها قابل مشاهده است. در این مرحله تقریبا چگونگی کاشت و رشد مو مشخص میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید