مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو وی ای پی چیست؟

مراحل کاشت مو چند بخش اساسی دارد که عبارتند از:

 • تعیین الگوی ریزش مو: الگوی ریزش موی مردانه و زنانه متفاوت است. همچنین میزان و شدت مو در تعیین روش کاشت مو بسیار اثرگذار می باشد.
 • تعیین بانک مو یا نواحی اهدا کننده: اینکه مو را باید از کجا برداشت، بستگی به جنسیت، سن، نوع، وضعیت هورمونی زیباجو و میزان ریزش موی او دارد.
 • تعیین بهترین روش کاشت: با توجه به شرایط پوست و موی هر فرد باید بهترین روش ممکن را انتخاب کرد. همه ی روش ها برای تمام افراد به یک میزان اثر گذار نیستند.
 • انجام عمل پیوند در شرایط بهینه: شرایط عمل پیوند در مراحل کاشت مو به بهداشت محیط عمل، شرایط جسمی و روانی زیباجو و مهارت تکنسین کاشت مو بستگی دارد.

مراقبت قبل و بعد از انجام عمل پیوند مو: قبل و پس از عمل کاشت مو باید مراقبت های لازم و توصیه شده از سوی تکنسین کاشت مو را رعایت کرد تا به بهترین نتیجه رسید

در تمامی مراحل انجام کاشت مو وی ای پی، نظارت دقیق پزشک معالج و انجام اعمال مراقبتی لازم، و توجه به توصیه های مراقبتی بهداشتی و انجام آنها توسط زیباجو بسیار ضروری است. حال باید از کجا شروع کرد؟ اولین و مهمترین قدم برای کاشت مو، دریافت مشاوره از یک پزشک حاذق یا کلینیک حرفه ای است.

مراحل کاشت مو در مرکز زیبایی آیتک

قیمت کاشت مو در کلینیک وی آی پی و شرایط آن

مراحل کاشت مو مانند هر عمل درمانی دیگری، هزینه هایی را دربر دارد. قیمت کاشت مو بسته به روش کاشت و میزان و وسعت طاسی سر تعیین می شود. قیمت کاشت مو در کلینیک وی آی پی، شما را شگفت زده خواهد کرد. ما در این کلینیک ضمن ارائه بهترین خدمات و کسب نتایج خارق العاده، مقرون به صرفه ترین قیمت ها را ارائه داده ایم. دیدن عکس از مراحل کاشت مو توسط جمعی از بهترین پزشکان با جدیدترین و بهترین متد روز میتواند به شما اطمینان خاطر بدهد

نکاتی درباره کاشت مو

اگر قصد کاشت مو را دارید حتما می پرسید که چگونه انجام خواهد شد و مراحل کاشت مو چیست. در واقع اولین مرحله ی کاشت مو، تصمیم به اقدام است. یعنی فرد باید به این نتیجه برسد که با کاشت مو چهره ای زیباتر پیدا خواهد کرد. اثر موهای زیبا و خوش حالت در زیبایی چهره افراد یک واقعیت انکار ناپذیر است اما ابتدا باید خود فرد به این نتیجه رسیده باشد. در ادامه مطلب، ابتدا به بررسی ماهیت کاشت مو می پردازیم.

در نواحی اهدا کننده مو در پشت و کنار سر معمولا به دلیل فقدان هورمون مردانه، موها طی مراحل کاشت مو نمی ریزند. کاشت موی طبیعی به انتقال موهای مقاوم به ریزش به قسمت هایی از سر که موهای خود را از دست داده اند، گفته میشود. در دهه های گذشته تنها یک یا دو روش جراحی برای کاشت موی طبیعی وجود داشتند. در حالت کلی می توان کاشت مو را در دو دسته ی کلی کاشت نواری و کاشت با استخراج واحدهای فولیکولی جای داد. این دو روش در مراحل کاشت مو مردانه با هم تفاوت دارند. با دیدن عکس از مراحل کاشت مو میتوانید این دو روش را مقایسه کنید.

مراحل کاشت مو در مرکز زیبایی آیتک

کاشت نواری مو

در مراحل کاشت مو مردانه به روش نواری، قسمتی از پوست (عموما سر) که دارای فولیکول های مقاوم به ریزش است (قسمت بانک مو) به صورت یک نوار باریک برداشت شده و فولیکول های آن به وسیله ی میکروسکوپ از پوسته استخراج شده و برای کاشت، آماده سازی می شوند. از معایب این روش، تهاجمی تر بودن نسبت به سایر روشها است، که عوارض بیشتر و نیاز به بخیه و مدت ریکاوری طولانی دارد. اما از سوی دیگر کیفیت بالای گرافت ها (واحد های فولیکولی مو) نسبت به سایر روش ها از مزایای آن است.

روش کاشت نواری شامل تکنیک های زیر است:

 • روش FUT
 • روش ترکیبی
 • روش سوپر ترکیبی
مراحل کاشت مو در مرکز زیبایی آیتک

مراحل کاشت مو با استخراج واحدهای فولیکولی

در مراحل کاشت مو با استخراج واحدهای فولیکولی نیازی به ایجاد برش و به تبع آن بخیه وجود ندارد. فولیکولها به شکل واحدی با ایجاد سوراخ های ریزی که کمتر از یک میلیمتر قطر دارند استخراج می شوند. از مزایای این روش، میتوان به کم تهاجمی بودن آن اشاره کرد که نوعی کاشت موی بدون جراحی محسوب می شود.

روش های جدید کاشت مو با استفاده از روش استخراج شامل تکنیک های زیر می باشد:

 • روش FIT
 • روش SUT
 • روش Micro fit
 • روش BHT
 • کاشت مو به روش میکرو گرافت

مراحل کاشت مو در تمامی این تکنیک ها بدون جراحی و خونریزی و بدون درد هستند که جای زخم و اسکار به جای نمی گذارند. موها در اندازه میکرو با دستگاه مکش اتوماتیک و بدون دخالت دست برداشته می شوند. گرافت های استخراج شده از سطح اهدای موی، در شکاف های کوچک ایجاد شده در محل کاشت قرار می گیرند. تراکم بالای کاشت، ایجاد خط رویش طبیعی، کاشت بر اساس حالت طبیعی و زاویه خواب مو و دوره نقاهت کوتاه از مزایای این روش کاشت مو است. حداکثر زمان لازم برای انجام عمل پیوند مو با این روش، یک جلسه ی هشت ساعته می باشد و دوره نقاهت آن حداکثر یک هفته است.

اینکه کدام روش برای شما مناسب است، به وضعیت ریزش مو، شرایط بالینی، سن، سطح هورمونی و میزان سلامتی پوست و موی شما بستگی دارد. با مشورت پزشک معالج و هم فکری شما بهترین روش برای کاشت انتخاب خواهد شد. ما در این کلینیک وی ای پی کاشت مو با مجرب ترین کادر و به روزترین متد پیوند مو آماده ارائه خدمات برای شما زیبا جویان محترم هستیم.

مراحل کاشت مو در مرکز زیبایی آیتک

اگر هم سوال در مورد این جراحی دارید می توانید از طریق فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید. همچنین شما می توانید نمونه کار های ما را از نیز از صفحه نمونه کار مشاهده کنید

برای دریافت آخرین جشنواره ها و تخفیفات ما شما می توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید