معایب کاشت ابرو

معایب کاشت ابرو یکی از مهمترین مسایلی است که باید به آن توجه داشته باشید. ابروها علاوه بر زیبایی ظاهری، نقش مهمی در محافظت چشم  در برابر عرق، ذرات معلق در هوا و… دارند. کاشت ابروبا رفع نواقص، پرپشتی و حالت بخشیدن به ابروها باعث بالارفتن اعتماد به نفس میشود. اگر کاشت با روش FUT انجام شود با توجه به اینکه نیاز به جراحی و بخیه دارد باعث بوجود آمدن زخم در ناحیه اهدا کننده میشود. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند. اگر به هر دلیلی ابروی شما دیگر به پرپشتی گذشته نیست و یا از ابتدا ابروی چندان مطلوبی نداشتید، حالا در زمانی زندگی می کنید که راه حل های زیادی در دسترستان است.

عوارض کاشت ابرو :

1. موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین 6 تا 9 ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود.

2. در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو بعد از زایمان انجام شود. مواد بی حسی موضعی که استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.

3. کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.

4. برخی از متخصصین جهت برطرف کردن خارش در ناحیه پیوند زده شده، پماد تجویز می کنند تا بیمار با مالیدن آن بر روی ناحیه کمتر احساس خارش کند.

5.پس از جراحی اولیه کاشت ابرو، ناحیه شاید کبود شود، ورم کند یا ملتهب شود، اما این جراحی عوارض دیگری دارد.ناحیه کاشت دچار خارش می شود که تنها یک یا دو روز طول می کشد.

در کل می توان گفت چنانچه انجام کاشت توسط تیمی متخصص انجام گیرد کمترین معایب کاشت ابرو را به دنبال خواهد داشت با استفاده از این روش می توان به بهترین نتیجه لازم رسید.

چندین مورد از معایب کاشت ابرو :

1. تورم و کبودی

2. درد یا بی حسی

3. ظاهر غیر طبیعی ابروها

4. خارش ابروها

5. خونریزی در ابرو یا ناحیه اهدا کننده

6. عفونت در ابرو یا ناحیه اهدا کننده

7. پوسته پوسته شدن در ابرو

8. ریزش ابروها

9. رشد سریع ابروها

10. پر رنگ بودن بیش از حد ابروها

11. رشد بسیار کم ابروهای ریخته شده

12. بد فرم شدن خواب ابروها

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو برای افرادی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی، بیماری، عفونت یا زیرابرو برداشتن بیش از حد، ابروهای کم پوشتی دارند یا ابرو ندارند. برای کسانی که به فکر جایگزینی موی خود هستند، هزینه کاشت ابرو یک عامل اساسی است. در هنگام ارزیابی هزینه کاشت ابرو، باید بدانید که هزینه جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او تغییر می کند.

نواحی پیوند کاشت ابرو:

نواحی اهدا کننده مو شامل پوست سر می شود که وقتی موی این ناحیه به ابرو پیوند زده شد، به صورت دائمی رشد می کنند و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند. برای بدست آوردن نتایج بهینه، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دو تا دوتا پیوند زده می شود که شیوه طبیعی رشد ابروها است. کاشت ابرو فرآیند بسیار ظریفی است و نیازمند قرار دادن موها در برش های بسیار ریز ( نیم میلی متری) است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده اند و به گونه ای قرار می گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند. استفاده از گرافت هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده اند باعث می شود که قرارگیری با کوچکترین برش های احتمالی امکان پذیر باشد تا کمترین جای زخم و آسیب دیدگی به موهای قبلی وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید