عوارض جراحی پلک

برای جلوگیری از بروز عوارض جراحی پلک، نیاز است تا اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی را به خوبی رعایت کنید. از جمله مراقبت های قبل از جراحی می توان به عدم استفاده از داروهای مسکن و رقیق کننده خون حداقل تا 5 روز قبل از جراحی پلک، عدم مصرف الکل و سیگار تا 2 هفته قبل از جراحی، عدم داشتن آرایش چشم هنگام مراجعه به کلینیک اشاره کرد همچنین در صورت داشتن سابقه مصرف داروی خاص و یا داشتن بیماری پزشک خود را در جریان بگذارید.

مرکز زیبایی آیتک

جراحی پلک:

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک جهت برداشتن پوست اضافی و افتادگی پلک ها و افزایش زیبایی چشم ها انجام میشود. با کمک لیفت پوست اطراف پلک، مشکلات ناشی از افتادگی پلک را نیز بهبود می بخشد. جراحی پلک با برداشتن بافت های اضافی، بدون خطر بوده و هم برای پلک بالا و هم پایین قابل انجام می باشد. برای درمان افتادگی بیش از حد پلک ها، به نحوی که مشکل بینائی ایجاد کرده و چهره شما را خسته و بی حال نشان دهد انتخاب راهکار جراحی پلک گزینه مناسبی بوده و همچنین این عمل به نحوی انجام می شود که چین طبیعی پلک هایتان از بین نرفته و ظاهر طبیعی ان کاملا حفظ می شود. ورم و کبودی در ساعات اولیه ی  پس از جراحی پلک عادی بوده و می توان از کمپرس یخ برای بهبود آن استفاده کرد.

عوارض جراحی پلک

عوارض جراحی پلک:

در روش جراحی پلک، بافت های اضافی از طریق ایجاد برشی در ناحیه مورد نظر و برداشتن آنها توسط پزشک انجام می شود اما امروزه با متدهای به روز میتوان جراحی را از طریق لیزر نیز انجام داد. از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار حساس بوده و باید توسط پزشک متخصص عمل جراحی انجام شود در صورت بروز هرگونه خطای کوچک عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد. از جمله عوارض جراحی پلک میتوان به ایجاد اسکار و زخم دائمی، عدم تقارن و بسته نشدن کامل چشم ها، آسیب رسیدن به کره چشم و بروز خونریزی داخلی، برگشتن افتادگی پلک، تیرگی پوست در اطراف چشم و ایجاد مشکل در حرکت چشم اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید