عوارض کاشت ابرو و مژه

عوارض کاشت ابرو و مژه یکی از مهمترین  عناصر زیبایی در ظاهر فرد می باشد امروزه بر متقاضیان کاشت ابرو اضافه شده است.در حال حاضر تنها راه درمان ریزش ابرو و رویش مجدد آن کاشت ابرو می باشد.  بسیاری از علاقه مندان به روش های کاشت ابرو  مایلند در زمینه پرپشت شدن موها ی ابروی خود بعد از کاشت نیز بدانند. کاشت مژه و یا اکستیشن مژه یکی از راه هایی است که میان برخی از خانم ها مورد استقبال  قرار گرفته است. موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. موهای ابرو همیشه خاصند و تفاوت زیادی با موهای سایر قسمت های بدن دارد. 

عوارض کاشت ابرو و مژه

عوارض کاشت ابرو و  مژه :

حساسیت عوارض کاشت مژه  :

از انجایی که مژه های مصنوعی دارای فلزات سمی و شیمیایی است .چسب مژه نیز دارای موادی به نام لاتکس است که مژه را روی پلک فرد نگه می دارد و این مواد حساسیت زا است.اگر شما جزو کسانی هستید که به لاتکس حساسیت داری بهتر است قبل از انجام عمل به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید و آزمایش های لازم را انجام دهید.

ریزش ابرو و مژه ها :

توصیه می کنیم که برای اصلاح این کم پشتی ها و برای زیبا تر نشان دادن آن ها از روش هایی مانند گزاشتن مژه مصنوعی و کاشت استفاده نکنید. برخی علت های ریزش مو های مژه عبارتند از :بیماری های خودایمنی ، بیماری های داخلی، انواع التهاب موضعی، بعضی از تومورهای لبه پلک، وضعیت روحی ، عوارض مصرف برخی از داروها. در پایین برخی از عوامل ریزش مژه ها اشاره شده :

  • ایجاد حساسیت به چسب اکستنشن
  • به مرور عمل کاشت باعث فرسایش سطح داخلی پلک شود که می تواند موجب آسیب دائمی به مژه ها شود
  • تحریک و قرمزی
  • التهاب و تورم
  • برخی از رنگهای مژه ها می توانند باعث نابینایی شوند.
  • ریختن، شکستن و نازک شدن مژه های خودتان

عوارض کاشت ابرو و مژه

کاشت ابرو ارزان و هزینه های کاشت ابرو

اکثر افراد با توجه به اینکه هزینه عمل پیوند ابرو نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است اما حاضر هستند یک بار برای همیشه این هزینه را پرداخت کنند تا یک نتیجه دائمی برای آن‌ها داشته باشد. سوالی که اکنون در ذهن شما به وجود آمده این است که آیا کیفیت پیوند ابرو ارزان، مطلوب خواهد بود؟ در انتخاب کلینیک و متخصص برای کاشت ابرو به هیچ عنوان قیمت کار را اولویت اول خود در انتخاب قرار ندهید. متاسفانه در کشور کلینیک‌های زیادی وجود دارد که برای جلب توجه متقاضیان ، قیمت کاشت طبیعی ابرو را پایین می‌آورند. هزینه کاشت ابرو بعد از انجام مشاوره توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. چرا که وسعت ناحیه مورد نظر برای کاشت در تعداد گرفت‌های لازم موثر است. 

روش هایی برای کم تر شدن عوارض کاشت :

  • از زدن ریمل بر روی مژه های کاشت شده خودداری کنید زیرا احتمال این که فرد به عفونت ابتلا شود افزایش یابد 
  • اگر  دچار علائمی مانند: پرخونی چشم، التهاب، خارش و سوزش چشم سریعا به برداشت مژه مصنوعی اقدام کنید
  • مژه های مصنوعی خود را برای خود استفاده کنید و آن ها را قرض ندهید زیرا احتمال انتقال عفونت بسیار افزایش می یابد 
  • سعی کنید یک بار بیشتر از چسب مژه استفاده نکنید . استفاده مکرر از این چسب ها به دلیل استریل نبودن آن ها احتمال عفونت را افزایش می دهد

عوارض کاشت ابرو و مژه

چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت ابرو هستند ؟

تمام کسانی که از مشکل ریزش شدید ابرو و نقاط خالی ابروهایشان رنج می برند، داوطلب خوبی برای پیوند هستند. البته فرد باید از لحاظ جسمانی در وضعیت خوبی باشد و داروی خاصی هم مصرف نکند. در مواردی که این افراد اصرار به پیوند زدن ابروهای خود دارند، باید ریزش ابروهایشان درمان و متوقف بشود و بعد اقدام به کاشت ابروهای طبیعی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید