مزایا و معایب کاشت ابروهای طبیعی

مزایا و معایب کاشت ابرو طبیعی

امروزه کاشت ابروها یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی در افراد به شمار می‌رود. در این جراحی مانند هر جراحی دیگری لازم است نخست معایب و مزایای آن را برآورد نمود و سپس تصمیم به انجام آن گرفت. اطلاع از مزایا و معایب کاشت ابرو شما را در تصمیم به انجام یا عدم انجام این جراحی یاری می‌‌‌کند.

 کاشت ابروی طبیعی

پیش از بررسی مزایا و معایب کاشت ابرو لازم است نخست علت و نحوه ی کاشت ابرو را بررسی نماییم. عوامل زیادی بر ریزش ابروها و یا کم پشت شدن آن‌ها مؤثرند. از آن جایی که پرپشتی و حالت ابروها تأثیر زیادی در زیبایی چهره دارد، بسیاری از افراد به دنبال حل مشکل کم پشت بودن ابروهای خود هستند.  یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان به‌منظور پرپشت نمودن ابروها و حالت دار نمودن آن‌ها استفاده نمود، کاشت ابرو است. فرایند کاشت ابرو مانند کاشت موها انجام می‌گیرد. در این روش موها از نواحی دیگر بدن از جمله اطراف سر برداشته شده و در قسمت‌های ابرو که کم پشت است کاشته می‌شود.

مرکز زیبایی آیتک

مزایا و معایب کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو مانند هر عمل زیبایی دیگری دارای مزایا و معایبی است که لازم است آن‌ها را پیش از تصمیم به کاشت بررسی نمایید. از جمله مزایای کاشت ابرو می‌توان به زیباتر شدن فرم ابروها اشاره نمود. این زیبایی ابروها بر خلاف روش‌های دیگر دائمی است. افزون بر این کاشت ابرو، حالتی مصنوعی به ابروهای شما نمی‌دهد و بعد از کاشت، ابروهای شما مانند ابروهایی طبیعی به نظر می‌رسد. البته کاشت ابرو علی‌رغم دارابودن این مزایا، معایبی نیز دارا است که در ادامهٔ مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

قرمزی پوست

یکی از رایج‌ترین عوارضی که افراد با کاشت ابروهای خود تجربه می‌کنند قرمزی و التهاب پوست ناحیهٔ اطراف کاشت است. البته در اغلب موارد این قرمزی موقتی بوده و پس از چند روز برطرف می‌شود اما در صورت عدم برطرف‌شدن لازم است به پزشک خود مراجعه نموده و او را در جریان بگذارید‌‌. علاوه بر قرمزی ممکن است علائمی نظیر تورم، پوسته‌ پوسته شدن، خارش، جوش و … را نیز در محل کاشت مشاهده نمایید. تمامی این علائم مانند التهاب عادی بوده و موقتی‌اند. البته جهت پیشگیری از این علائم لازم است از انجام هرگونه فعالیت‌های سنگین، ورزش، شنا و … و هم چنین مصرف خودسرانهٔ داروها  پس از جراحی خودداری نمایید.

عدم زیبایی ابروها

گاهی اوقات پس از کاشت ابرو فرد از حالت و فرم ابروهای خود راضی نیست. این عدم زیبایی ممکن است به جهت کاشت نامناسب ابروها باشد که در این مورد فرم ابروها به‌درستی مشخص نیست و فضاهای خالی ابرو به طور مناسب پر نمی‌شود. از این‌رو ابروها حالتی غیرطبیعی پیدا می‌کنند. گاهی نیز ممکن است با کاشت ابرو تقارن ابروها به هم بریزد. این نتایج قطعاً برای فرد رضایت‌بخش نخواهد بود.  در برخی افراد رنگ موها تفاوت فاحشی با رنگ ابروها دارد که این تفاوت رنگ در هنگام کاشت ابرو موجب کاهش زیبایی آن‌ها می‌شود. البته این مشکل با رنگ کردن ابروها قابل برطرف‌شدن است اما گاهی ابروهای طبیعی و کاشته شده در ضخامت تفاوت دارند که این مورد نیز بر یکدست بودن و به‌تبع زیبایی آن‌ها تأثیرگذار است.

مرکز زیبایی آیتک

خونریزی بعد از کاشت ابروها

خونریزی از جملهٔ دیگر معایب کاشت ابرو است که برخی از افراد پس از کاشت شاهد آن هستند. با وجود نرمال بودن خونریزی پس از هر جراحی از جمله کاشت ابرو، ضروری است تا چند روز پس از عمل از داروهای رقیق‌کننده استفاده نکنید. در صورت مشاهدهٔ خونریزی نیز لازم است تا محل خونریزی را ضدعفونی نموده و با اعمالی نظیر فشار دادن از خونریزی بیشتر جلوگیری نمایید. هم چنین ضروری است در این موقعیت حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

از دیگر مواردی که ممکن است پس از کاشت ابروهای خود شاهد آن باشید، ریزش ابروها است. قطعاً این امر برای شما نگران‌کننده خواهد بود چرا که هدف اصلی شما برای کاشت ابروها را زیر سؤال خواهد برد. اما بهتر است بدانید که این ریزش در نخستین ماه‌های پس از کاشت، طبیعی بوده و موقتی است. البته در جریان گذاشتن آن با پزشک خود ضروری است.

رشد ابروها

در این‌ رابطه لازم است بیان نمود که سرعت  رشد ابروهای کاشته شده در ماه‌های نخست کاشت طبیعی است اما در صورت ادامه‌دار بودن این روند لازم است حتماً به پزشک خود مراجعه نمایید. گاهی اوقات نیز عکس این امر صادق است. یعنی رشد ابروها به‌ شدت افزایش می یابد به‌طوری‌که فرد مجبور است دائم برای مرتب کردن آن‌ها اقدام نماید.

بروز عفونت

ایجاد عفونت در هر جراحی ممکن است. کاشت ابروها نیز از این امر مستثنی نیست. البته اغلب پزشکان برای پیشگیری از بروز عفونت مصرف آتی بیوتیک تا چند روز پس از جراحی را تجویز می‌کنند. البته ضروری است، دقت داشته باشید که مصرف هرگونه دارو به‌ خصوص آنتی‌بیوتیک نباید سرخود انجام شود و حتماً لازم است مورد تأیید و تجویز پزشک قرار گرفته باشد.

بی‌حسی

احساس بی‌حسی در ناحیهٔ کاشت ابرو را نیز می‌توان از جملهٔ معایب آن به شمار آورد که البته موقتی است و در اثر داروهای استفاده شده ایجاد می‌شود. با از بین‌ رفتن اثر داروها نیز، این بی‌حسی از بین خواهد رفت.

مرکز زیبایی آیتک

تاثیر معایب کاشت ابرو در انتخاب این روش

اغلب معایب کاشت ابروها مطرح به جهت عدم حرفه‌ای و متخصص بودن پزشک می‌باشد. به همین جهت انتخاب یک پزشک ماهر که کاشت ابروهای شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، حائز اهمیت است. یک پزشک متخصص و بامهارت افزون بر دقت در محل و زاویهٔ کاشت و ایجاد فرم مناسب در ابروهای شما، به تفاوت میان ابروهای طبیعی و کاشته شده توجه لازم را دارد و تلاش می‌کند تا ابروهای شما در عین یک‌دست و طبیعی بودن، هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد. این امر تاثیر فراوانی در به حداقل رساندن معایب کاشت ابرو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید